Üyelik Girişi
Site Haritası
Takvim
Lpg Nedir Video

Otogazda Dikkat Edilecek Hususlar

- LPG'li araçların periyodik bakımlarının her 10 bin kilometrede bir yapılması gerekmektedir. Bu bakımlarda elektrik tesisatı, bağlantılarda oksitlenme olup olmadığının, ana hortum ve bağlantı bileşenlerinin durumu ile regülatör ve valfların kontrol edilmesi gerekmektedir.

Çevik Otogaz - LPG tankı üzerinde bulunan multivalf, tankın yüzde 80 doldurmasını sağlayacak şekilde ayar edilmiştir. Daha fazla yakıt almak için LPG tankının ileri geri sallanması son derece tehlikelidir.

- LPG montajı Makine Mühendisleri Odası'ndan yetkili dönüşüm firmalarına yaptırılmalıdır. Araç herhangi bir ateşe yakın bölgeye park edilmemelidir. LPG buharı havadan ağırdır bu nedenle LPG sızıntısında LPG en düşük seviyeye yönelmektedir.

- LPG'li araçlar yer altı otoparklarına park edilmemelidir. Yakıt kaçağı olduğunda araçta sigara içilmemeli, motor ve tüm elektrik aksamları kapatılmalıdır. Araçlarda ısıtma amaçlı açık alevli ısıtıcılar kesinlikle kullanılmamalıdır. Araç günde 2 defa kısa aralıklarla benzinle çalıştırılmalı, benzin yakıt sisteminin kuru kalması engellenmelidir.

 

 

Çevik Otogaz Montaj
 
Çevik Otogaz Montaj
 
Çevik Otogaz Montaj
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret238207
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.77706.8041
Euro7.56017.5904
Hava Durumu
Saat